5 adımda yandex.mailinizi microsoft outlook'a kurun !

5 adımda yandex.mailinizi microsoft outlook'a kurun !
  • 11.02.2019
  • 1983
  • veraconn
asdasdsad

Web tasarımınız bitti ve artık mail hesaplarına doğru geçtiniz. Biz veraconn olarak Yandex.Mail kullanmakta ve önermekteyiz. Eğer web sitenizi bizden aldıysanız Yandex.Mail 1 yıllık ücretsiz sınırsız hesap vermekteyiz. Piyasa genelinde bulunan çoğu mail servisleri hostinge bağlı ve genellikle spam koruma vs. bulunmamaktadır. Geldik maillerinizi Microsoft Office Outlook'a kurmaya 5 adımda yandex mailinizi kurmak için aşağıdaki tarifimize dikkat ediniz.

İlk olarak Outlook programınızdan "Yeni Hesap Ekle" bölümüne tıklayınız. Karşınıza alttaki fotoğraf ekranı gelecektir. Buradan "İnternet E-Posta" seçerek "İleri" tıklıyoruz.İkinci ekranda gelen bölümde ise kullanıcı adınızı ve şifrenizi bildiğinizi varsayarak sırasıyla Adınız bölümünden başlayarak dolduruyoruz. "Adınız" kutusuna karşı tarafta gönderen adı olarak kullanılacak olan şirket adınızı yazabilirsiniz. Bu ekranda en önemli konu "Gelen ve Giden Posta Sunucu"larıdır. Eğer mail adresinizi Yandex.Mail'den aldıysanız
"POP Sunucusu": pop.yandex.com.tr
"SMTP Sunucusu": smtp.yandex.com.tr
"Kullanıcı adı": bu kısımda mail adresinizin tamamını yazınız.
Tüm bilgileri doğru girdiğinize emin olduktan sonra "Diğer Ayarlar" tıklayınız."Diğer Ayarlar" tıkladığınızda karşınıza altta gördüğünüz pencere gelecektir. Burada resimde gösterildiği üzere "Giden Sunucu" sekmesine tıklanır ve ardından "Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor." yanındaki kutucuğu tikliyoruz. Sonrasında "Gelişmiş" sekmesine tıklayınız."Gelişmiş" sekmesine tıkladığınızda karşınıza altta gördüğünüz pencere gelecektir. Burada ilk olarak "Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir." kutucuğunu işaretliyoruz. Bu kutu işaretlendiğinde "Gelen Sunucusu" yanındaki kutuda "995" yazdığına emin olunuz. Eğer değişmediyse bunu elle yazabilirsiniz. Sonrasında 3 numaralı kutucuğa Türkiye için : "587" Avrupa için: "465" yazılır. 4 numaralı seçenekte ise Türkiye için "TLS" seçilmeli Avrupa'da ise "SSL" seçilmelidir.Alttaki resimde ise "İleri" tıkladıktan sonra "Hesap ayarlarını sına" sayfası açılır ve 3 numaralı alanda gördüğünüz "OK" işaretleri var ise işlem başarılıdır. Eğer buraya kadar herhangi bir hata yapmadıysanız bu ekranı görmeniz gerekiyor. Eğer harici bir şey gördüyseniz geri dönüp tekrar inceleyiniz.Tebrikler !

Paylaş:
Etiketler: