E-Ticaret Sitesi

E-ticaret Elektronik ortamda yürütülen her türlü ticari işlem e-ticarettir.1995 ‘ten bu yana dünyada internet kullanımının artması ile ortaya çıkan, dijital...

E-ticaret Elektronik ortamda yürütülen her türlü ticari işlem e-ticarettir.1995 ‘ten bu yana dünyada internet kullanımının artması ile ortaya çıkan, dijital ortamda online olarak yapılan ticaret işlemleri kavramıdır.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret ’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir konuma ve hedefe satış yapılmasının ötesine geçerek, zamana dahil olmaya hak kazanmıştır.

E-ticaret, belirli bir satış noktasının sınırlarını aşarak satışların büyümesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda e -ticaret yazılımları internette kredi kartı ve diğer ödeme sistemlerini kullanarak satış yapılmasını sağlayan elektronik ticaret sitelerinin temelini oluşturmaktadır .Herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan size kolaylık sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Bu yüzdendir ki, doğru strateji doğru yerlere taşır.

E-Ticaret Sitesi